Громадське обговорення Стратегії національної екологічної політики до 2020 року НЕ ВІДБУЛОСЯ
17 червня Громадська рада при Міністерстві охорони навколишнього середовища визнала таким, що не відбулося, громадське обговорення проекту Стратегії національної екологічної політики до 2020 року. Причиною такого рішення стало порушення з боку Мінприроди вимог українського законодавства щодо проведення консультацій з громадськістю під час підготовки документа.
У своїх виступах громадські діячі підкреслювали невідповідність проекту Стратегії Концепції національної екологічної політики на період до 2020 року. Проте детально обговорювати зміст документа представники організацій — членів Громадської ради відмовилися.
«Громадські організації підготували численні коментарі, але їх обговорення втратило будь-яке значення після затвердження проекту Стратегії національної екологічної політики Кабінетом Міністрів України 9 червня 2010 року», — зазначила Ганна Голубовська-Онісімова, президент ВЕГО «МАМА-86».
27 травня проект Стратегії з’явився на веб-сторінці Мінприроди. 2 червня було розміщено повідомлення про процедуру громадського обговорення, зокрема про порядок розгляду коментарів та утворення Робочої групи з доопрацювання проекту Стратегії національної екологічної політики України на період до 2020 р. за участі представників громадськості, яка мала розглянути письмові коментарі громадськості 18 червня. Представники Мінприроди проінформували в усній формі членів Робочої групи з екологічної політики Громадської ради, що Стратегія не буде розглядатися Урядом до врахування коментарів громадськості. Утім, 9 червня Мінприроди на своїй веб-сторінці повідомило, що Кабінет Міністрів України затвердив Стратегію національної екологічної політики.
«Ми зробили висновок, що Мінприроди зацікавлене швидше у фіксації формального залучення громадськості до розробки Стратегії, ніж у повноцінному громадському обговоренні документа. Численні порушення процедури міністерством змушують нас вважати громадське обговорення таким, що не відбулося», — заявила Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги.
Громадські лідери нагадали присутнім на засіданні представникам Мінприроди, що згідно з Концепцією національної екологічної політики України на період до 2020 року (затвердженою Розпорядженням КМУ від 17 жовтня 2007 р. № 880-р), механізмом реалізації національної екологічної політики є Стратегія, яка супроводжується Національними планами дій, тобто, без підготовленого плану дій використання коштів на виконання завдань стратегії є неможливим.
«Мінприроди поспішає отримати бюджетну підтримки від Єврокомісії навіть ціною порушення екологічних прав громадян України», — з прикрістю констатувала голова Громадської ради при Мінприроди, заступник голови Правління Всеукраїнської громадської організації «Чиста Хвиля» Антоніна Єришева.
«Ми можемо рекомендувати Мінприроди звернутися до Кабінету Міністрів України з пропозицією відкликати надісланий 10 червня до Верховної Ради України проект Стратегії національної екологічної політики, провести його повноцінне громадське обговорення та врахувати пропозиції громадськості», — запропонував Геннадій Марушевський, член Колегії Національного екологічного центру України.
За підсумками дискусії, що відбулася на засіданні Громадської ради, представники семи всеукраїнських організації повторно звернулися з відкритим листом до високопосадовців із закликом переглянути процес підготовки та ухвалення Стратегії.
Із тестом Відкритого листа (http://mama-86.org.ua/images/stories/000173/Open-Letter-2.PDF) та рішенням засідання Громадської ради при Мінприроди (http://mama-86.org.ua/images/stories/000173/Decision_GR.doc) можна ознайомитися на веб-сайті ВЕГО «МАМА-86» www.mama-86.org.ua.
|