Взрыв на японской АЭС ещё раз подтверждает зыбкость существования Никополя рядом с крупнейшей в Европе ЗАЭС и призывает нас быть активными защитниками своего города, в то время как на митинг против ЗАЭС в прошлом году (26.04) пришло аж 23 человека.
Будьте активными, что бы не стать радиоактивными!
С уважением,
Юрий Бабинин
*********************
Японские власти признали факт взрыва на АЭС
Генсек правительства Японии Юкио Эдано подтвердил факт взрыва на АЭС "Фукусима-1", но сообщил, что взорвался не реактор.Между тем, телекомпания NHK со ссылкой на администрацию префектуры Фукусимы сообщает, что радиационный фон на границе АЭС начал повышаться, жителям рекомендуют закрыть окна, выключить кондиционеры и не выходить из домов, сообщает РИА «Новости».
"Фукусима": Рифмуется с Хиросимой
По данным компании Tokyo Electric Power, в 15.36 (10.36) на АЭС после сильного подземного толчка раздался взрыв. После него появилось задымление. Четыре человека, принимавших участие в работах на станции, получили ранения и направлены в больницы.
Телекомпания продемонстрировала снимки АЭС, снятые утром и после 16.00 по местному времени (10.00 минское время). На них отчетливо видно, что внешняя стена блока отсутствует.
В район станции направлены пожарные отряды и медики.
После произошедшего в пятницу землетрясения специалистам не удавалось вывести скопившийся под оболочкой блока АЭС газ и понизить давление. Были опасения, что повышенное давление может привести к повреждениям оболочки и утечке радиации. Однако затем Минэкономики заявило, что специалисты вывели скопившийся газ,предотвратив разрушение оболочки реактора и утечку радиации.
Источник Мирный атом
*************************
У эвакуированных японцев обнаружены признаки облучения По меньшей мере у трех человек, эвакуированных из зоны вокруг аварийной АЭС в префектуре Фукусима, обнаружены признаки радиоактивного облучения, сообщает телеканал NHK.
Пока нет сведений, идет ли речь о людях из 5-ти или 10-ти километровой зоны эвакуации. Также не сообщается, насколько большая доза радиации была получена пострадавшими.
Ранее появлялись сообщения, что уровень радиации в районе АЭС в Фукусиме превышал допустимую норму в сотни раз и соответствовал возможному облучению, которое человек без вреда для здоровья может получить за год.
После взрыва водорода на первом энергоблоке АЭС в Фукусиме были разрушены стена и крыша здания, однако реактор, по последним данным, не пострадал. Тем не менее, специалисты утверждают, что в атмосферу попали частицы цезия.
Уже после взрыва правительство Японии приняло решение эвакуировать около 300 тысяч человек из 10-километровой зоны вокруг АЭС. Накануне сообщалось о том, что из опасной территории вывезли около 5 тысяч человек, проживавших в 3-километровой зоне.
Японские власти утверждают, что уровень радиации после взрыва снизился, однако подробной информации о том, что происходит на поврежденном энергоблоке до сих пор нет.
Источник: podrobnosti.ua
***********
Прес-реліз
Екологи Росії та України закликають Сбербанк не фінансувати Хмельницьку АЕС
Київ – Москва, 10 березня 2011 р. - Сьогодні екологічні організації України та Росії надіслали відкритий лист Голові Правління Сбербанку Росії Герману Грефу із закликом відмовитися від планів кредитування добудови нових реакторів на Хмельницькій атомній електростанції (ХАЕС). У спільному зверненні російська організація «Екозахист!» і «Національний екологічний центр України» вказують на те, що проект добудови 3-го і 4-го блоків несе в собі значні ризики фінансового, технічного і екологічного характеру, а також значний репутаційний ризик для Сбербанку.
Зокрема, в листі ставиться під сумнів можливість своєчасного повернення та ефективного використання кредитних коштів, оскільки законодавчо в Україні ще не визначений механізм повернення позики на добудову енергоблоків. Ці побоювання також підтверджуються прикладом неефективного використання коштів під час добудови 4-го блоку Рівненської та 2-го блоку Хмельницької атомних електростанцій, про що повідомляла прес-служба Рахункової Палати України. Громадські організації також звернули увагу керівництва Сбербанку Росії на високий ризик корупції при проведенні закупівель для діяльності російської корпорації «Росатом», яка буде брати активну участь у проекті добудови, що ще більше знизить ефективність використання виділених кредитних коштів.
З огляду на відсутністьтехніко-економічного обґрунтування (ТЕО) інвестицій проекту добудови енергоблоків, екологи провели попередню оцінку, яка показала, що добудова нових реакторів може мати значний вплив на навколишнє середовище далеко за межами самої станції. Наприклад, збільшення потужності ХАЕС може призвести до руйнування водного балансу річки Горинь, об'єм річного стоку якої не дозволить здійснювати охолодження 4-х енергоблоків ХАЕС. Побоювання екологічних організацій у цьому питанні розділяє і Державне агентство водних ресурсів України. Будівництво енергоблоків почалося в середині 1980-х і було зупинено мораторієм в 1990 році. При цьому зведені конструкції не були законсервовані і простояли «під відкритим небом» 25 років. У своєму звіті про проведення державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Державний комітет ядерного регулювання України також ставить під сумнів надійність і довговічність існуючих конструкцій під 3 та 4 енергоблоки ХАЕС.
«В Україні сьогодні є значні надлишкові потужності, на які немає зараз, і в найближчому майбутньому не передбачається, відповідного попиту. Замість того, щоб будувати два атомні реактори, набагато ефективніше було би спрямувати кошти на реконструкцію і модернізацію 3-4 ГВт теплових станцій, катастрофічний станяких викликає велику стурбованість. Ще однією альтернативою є проекти з енергоефективності, зниження споживання енергоносіїв і використання місцевих поновлюваних джерел енергії», - говорить координатор енергетичної програми Національного екологічного центру України Артур Денисенко. «Фінансування добудови Хмельницької АЕС призведе не тільки до значного зростання екологічних ризиків, а й також до збільшення обсягу ядерних відходів, що ввозяться до Росії. А з огляду на кредитну історію між двома країнами (кредитування російськими банками газових поставок в Україну), сподіватися на повернення позикових коштів було б наївно. Ми закликаємо Сбербанк не фінансувати цей проект, адже він не тільки підвищить ризик аварій на АЕС недалеко від кордонів Росії, але і сприяє перетворенню Росії в міжнародний ядерний смітник», - зазначив Володимир Сливяк, співголова групи «Екозахист!». Лист Голові Правління Сбербанку http://www.necu.org.ua/lyst-20110310/
За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до: у Києві – Артур Денисенко, тел. +380 44 3537841, e-mail: Arthur.denisenko at necu.org.ua www.necu.org.ua або http://atom.org.ua у Москві – Володимир Сливяк, тел. 7766281 або (903)2997584, e-mail: Ecodefenseat gmail.com http://ecodefense.ru або http://anti-atom.ru
|