№ 30\16 29.08.2016 Голові Державної інспекції ядерного регулювання України С. Божко
Звернення
Вельмишановний Сергію Георгійовичу!
З нагоди 25-ї річниці Незалежності Президент України Петро Порошенко нагородив Вас ювілейною медаллю за сумлінне та бездоганне служіння Українському народу. Вітаємо Вас та інших співробітників Держатомрегулювання з цією нагородою і просимо почути голос представників українського народу, що стосується організації і проведення громадського обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерних установок - енергоблоків № 1 і 2 Запорізької АЕС і висловлений у заяві спілки «Громадянський дозор», що додається.
Про вжиті заходи просимо повідомити нас відповідно до законодавства України.
Додаток № 1
З повагою, голова спілки Юрій Бабінін
ЗАЯВА
спілки «Громадянський дозор» з приводу громадського обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерних енергоблоків № 1 і 2 Запорізької АЕС
У зв'язку з намірами Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) провести 30.08.2016 та 16.09.2016 у м. Енергодарі публічні громадські обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерних установок - енергоблоків № 1 і 2 Запорізької АЕС, спілка «Громадянський дозор» заявляє, що обговорення цього питання лише у місті атомників та за масовою участю працівників АЕС, грубо порушує гарантовані Оргуською Конвенцією права більшості жителів 30-ти км. зони спостереження станції на доступ до інформації і участь громадськості в процесі прийняття рішень, що стосуються довкілля.
мирного зібрання мешканців міста Нікополя у захист життя, конституційних прав і здорового майбутнього жителів території30-ти км. зони спостереження Запорізької АЕС
м. Нікополь 26 квітня 2016 року
Ми, мешканці міста Нікополя, розташованого на відстані 8 км. від найбільшої у Європі Запорізької АЕС, в сумну 30-ту річницю чорнобильської катастрофи, висловлюємо глибокі співчуття всім жертвам цієї та інших ядерних аварій, а також тим, хто знаходиться під будь-якою ядерною загрозою.
Дорогий друже!
Я думаю, ти хочеш жити на планеті щасливих людей!
Чи можна так буде сказати про Землю, якщо люди продовжать знищувати один одного, воювати, вирубувати дерева та вести споживацький спосіб життя? Питання МИРУ стає актуальним для всього світу.
У квітні в Нікополі і Покрові (м. Орджонікідзе), як і у багатьох містах Україні відбудеться Всесвітня ініціатива «Дерева Миру» (Global project of the «Trees of Peace»), що вже об’єднує 50 країн, жителі яких в один день вийдуть на вулиці своїх міст аби висадити «Дерева Миру».
Метою цієї ініціативи є проявлення позиції ЗА МИР шляхом висадження дерев, що сприяє об’єднанню народів та озелененню країни.
Щоб залишити мирну та чисту землю наступним поколінням,
спілка «Громадянський дозор» закликає Вас долучитися до ініціативи «Дерева миру» у Нікополі і Покрові та зробити свій внесок в укріплення миру,озеленення, виховання дбайливого ставлення громадян до довкілля та розвиток волонтерського руху в Україні.
Висадження Дерев Миру у Нікополі заплановано у два етапи:
17 березня 2016 року представники спілки «Громадянський дозор» разом із знімальною групою 11-го телеканалу обстежили місце цинічного екологічного злочину на території, яка межує та фактично відноситься до земель відпрацьованого полігону ТПВ СД-28 м. Нікополя, куди невідомі особи вивезли і відкрито розмістили декілька тисяч ртутних ламп, ємності з кислотами, шламом та іншими отруйними для довкілля і людини виробничими відходами 1-го класу небезпеки.
мирного зібрання мешканців міста Нікополя у захист життя, конституційних прав і здорового майбутньогонаселення 30-ти км. зони спостереження Запорізької АЕС
м. Нікополь 25 квітня 2015 року
Ми, мешканці м. Нікополя, найбільшого поселення 30-ти км. зони спостереження Запорізької АЕС, згадуючи 29-ту річницю трагедії Чорнобиля і вшановуючи жертви цієї найстрашнішої в історії людства аварії, заради запобігання подібних катастроф у майбутньому, вважаємо неприпустимо ризикованими і небезпечними для людей і Творіння Божого плани понад проектної експлуатації старих ядерних реакторів Запорізької АЕС, побудованих за декілька кілометрів від Нікополя, у густонаселеному регіоні України.
25 квітня 2015 року в Україні відбудеться Всесвітня ініціатива «Дерева Миру» (Global project of the «Trees of Peace»), яка обєднала вже 50 країн, жителі яких в один день вийдуть на вулиці своїх міст аби висадити «Дерева Миру». Метою ініціативи «Дерева Миру» є проявлення позиції ЗА МИР шляхом висадження дерев, що сприяє об’єднанню народів та озелененню країни.
Спілка «Громадянський дозор» підтримала цю ініціативу, яка згуртує людей і їх енергію «ЗА МИР», яку вони передадуть деревам у різних куточках світу і в тому числі у Нікополі, де дерева МИРУ будуть рости і укріплювати енергію миру, співдружності та свідомого життя.
Сьогодні, як ніколи, людям необхідно усвідомити важливість проблем: МИРУ, адже військові дії відбуваються не тільки в Україні, ОЗЕЛЕНЕННЯ, території зелених насаджень зменшується, в той час, як кількість сміття внаслідок СПОЖИВАЦЬКОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ зростає.
Щоб залишити мирну та чисту землю наступним поколінням нікопольців, закликаємо Вас долучитися до ініціативи «Дерева миру» у Нікополі та зробити свій внесок в укріплення миру, озеленення, виховання дбайливого ставлення громадян до довкілля та розвиток волонтерського руху в Україні. Шукаємо благодійників (меценатів, спонсорів), які можуть закупити (поділитись) та надати дерева для ініціативи. Для себе і на того друга.
Кожен має можливість сфотографуватися зі своїм Деревом Миру та завантажити фото на сайт-інтерактивну карту світу, де можна згодом побачити фото Дерев висаджених з думками про Мир з різних країн світу.
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
Координатор проекту у м. Нікополі ЮРІЙ БАБІНІН +380502268007
Спілка "Громадянський дозор" та ГО «Відкриті двері» запрошують взяти участь участь у безкоштовному навчальному тренінгу з доступу до публічної інформації,що відбудеться в рамках проекту "Доступ до публічної інформації – передумова розвитку демократичної країни" за підтримкиФонду розвитку ЗМІ США 22 січня 2015 р. о 10.00 год. в конференц-залі «МонтеКристо» (стара частина міста).
Ще 1946 році Генеральна Асамблея ООН прийняла одну із своїх найперших резолюцій. В ній стверджувалося: "Свобода інформації є
фундаментальним правом людини і – критерієм для всіх свобод, яким присвячено Організацію Об'єднаних Націй".
Нині діючий доповідач ООН щодо свободи думки і висловлювання Абід Гусейн вважає: "Свобода буде позбавлена всієї своєї ефективності,
якщо люди не мають доступу до інформації, що є основою демократичного способу життя. Тенденція приховувати інформацію від людей без належної мети повинна бути жорстко зупинена".
Але для українського суспільства, яке виростає з "сталінської шинелі" все ще непохитною видається радянська звичка засекречувативід громадськості усе і вся, у тому числі інформацію про стан довкілля та його вплив на наше з вами здоров'я.Така інформація безпосередньо стосується кожної людини, незалежно від громадянської активності та політичної позиції.Кожен з нас має у цьому сенсі конституційні права і засоби їхнього забезпечення. Якщо ж громадяни та громадські організації не мають адекватної інформації про те, що влада робить у цій сфері, вони позбавляються змоги повною мірою користуватися своїми правами.
ІНФОРМАЦІЙНІ ЗАПИТИ що надійшли до виконавчого комітету Нікопольської міської ради у 2014 році
Станом на 26 грудня 2014 року зареєстровано 97інформаційних запитів. Станом на 31 грудня 2013 року було зареєстровано 64 інформаційних запитів. Тобто активність мешканців міста у царині доступу до публічної інформації за час проведення тренінгіву 2014 році зросла більш ніж на третину! Вчиться здобувати інформацію і розбудовувати нову Україну – це останній із серії тренінгів, започаткованих ГО «Відкриті двері»!
21 серпня у Нікополі ГО «Відкриті двері» провела черговий дуже корисний навчальний тренінг «Доступ до публічної інформації – передумова розвитку демократичної країни» під час якого голова спілки "Громадянський дозор" Юрій Бабінін поділився досвідом спілки із здобуття публічної інформації та захисту прав людини на отримання інформації. Учасники тренінгу отримали підтверджені сертифікатами знання щодо доступу до інформації із суспільно важливих питань, що є невід’ємною частиною забезпечення функціонування і розвитку демократичної правової держави. До кінця 2014 року «Відкриті двері» планують провести у Нікополі ще 5 аналогічних тренінгів для усіх секторів нікопольської громади. Попередньо зареєструватись для участі у тренінгу можливо за тел. 4-29-72, або на e-mail: locirina@yandex.ru
Пока на востоке страны украинскую землю выжигают российские «Грады», в никопольских парках это делают «неустановленные лица» (так сказано в ответе на наш запрос в горсовет о предоставлении публичной информации). Правда, этим лицам кто-то из местной власти уж очень помогает – парки не поливаются, трава не косится, а к средине июля полностью высыхает и достаточно брошенного бычка, что бы она вспыхнула. В последние дни, мы с женой несколько раз участвовали в тушении таких возгораний в расположенном рядом с нами парке Металлургов.
Обґрунтування необхідності розроблення Державної цільової Програми екологічної безпеки Нікопольського регіону
1. Склад проблеми та обґрунтування необхідності її розв’язання шляхом розроблення і виконання Програми
Загальновідомо, що основний, загальний критерій екологічного благополуччя, фокусуючий в собі інші показники – це стан здоров'я населення.
Нещодавно проведений у м. Нікополі екологічний аудит засвідчив, що загальна смертність населення м. Нікополя майже на 20% вища ніж смертність у цілому по Україні. На жаль, цей аудит так і не дав відповіді на причини та зв'язок цього показника з реальним станом довкілля, як і не надав відповідь на причини іншого, дуже важливого для здорового майбутнього міста показника -над смертності мешканців у віковій категорії від 25 до 39 років.
Місто Нікополь, як і інші міські поселення Нікопольського марганцеворудного басейну (міста Нікополь, Марганець, Орджонікідзе – Нікопольський регіон) відноситься до основних промислових вузлів Придніпров'я, входить у 30-ти км. зону спостереження найбільшої у Європі Запорізької АЕС, а також межує з найбільшою в Україні і Європі Запорізькою ТЕС.
№ 3\14 8.05.2014 р. ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ ТУРЧИНОВУ О.В.
Звернення
Шановний Олександре Валентиновичу!
Згідно ст.50 Конституції України, кожен громадянин нашої держави має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля.
Діяльність НАЕК «Енергоатом», спрямована на понад проектну експлуатацію ядерних енергоблоків Запорізької АЕС, разом з розбудовою у густонаселеному регіоні ЗАЕС сховищ відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) без врахування волі місцевого населення та уроків Чорнобиля і Фукусіми, створює не лише неприпустимі ризики для всієї України але і розширює техногенне навантаження на довкілля та людей, чим порушує зазначені Конституцією права мешканців Нікополя, які вже неодноразово звертались на адресу керівництва країни з проханням захистити їх права та здорове майбутнє.
На чернобыльском митинге в Никополе отключили звук при оглашении антиядерной резолюции
26 апреля 2014 г. в 1.23 в Никополе прошла акция «Зажги свечу памяти» у монумента погибшим ликвидаторам аварии на Чернобыльской АЭС. в 12.00 состоялся митинг жителей Никополя, приуроченный 28-ой годовщине чернобыльской трагедии.