27 – го серпня 2010 року в інформаційному центрі Відокремленого підрозділу Запорізька Атомна електрична станція відбулась зустріч фахівців АЕС, працівників інформцентру з представниками громадськості , депутатами місцевих рад і представниками громадських організацій регіону.
Обявлені наміри добудувати ще два блоки привернули увагу до діяльності всього енергокомплексу, який енергетики останнім часом називають «енергетичним серцем України».
Вже вдруге дирекції АЕС направлено перелік питань, що турбують громадськість регіону розташування енергокомплексу. Відповіді на листи лише викликають більше питань – робиться спроба вести мову зовсі про інше. На зустрічі розглянуті та обговорені попередньо надіслані питання, що турбують громадськість регіону і стосуються впливу ЗАЕС на довкілля регіону та виконання приписів та затверджених програм.
Представники громадськості висловили стурбованість та навели факти підготовки ЗАЕС та міської ради Енергодару до розширення станції. Відомо, що щеза часів УРСР московському керівниутву були надані неспростовні докази неможливості розширення станції та вказано на порушення вимог законодавства , зокрема щодоо водогосподарської діяльності та загрози для питного водопостачання півдня України.
Представники ЗАЕС у відкритому діалозі з громадськістю уточнювали суть підготовлених питань, визначали для себе рівень інформованості громадськості, щодо поставлених проблем та пообіцяли дати вичерпні відповіді.
Громадськістю відзначено ігногрування з боку дирекції станції запитів та виступів в ЗМІ регіону, вказано, що відповіді підписуються і надсилаються виконавцями, а не тими кому вони адресовані.
Надалі необхідно довести наші проблеми до вищого керівництва країни та НАЕК «Енергоатом», який поставив своїй структурі – Запорізькій АЕС підготувати населення, довести йому необхідність розширення станції та. Вже сьогодні ведеться пошук кредитів для будівництва нової ЛЕП, проектування теплотраси від АЕС до Запоріжжя, захоплюються нові території на березі Каховського водосховища , проробляються варіанти розміщення нових блоків.
Представники атомної станції всіляко ухилялись від обговорення проблем стану Каховського водосховища та питного водопостачання місцевого населення , доводили, що мають всі дозволи на водогосподарську діяльність. Відомо, що сьогодні все Каховське водосховище задіяно як технічна водойма всього енерегокоплексу . Для вирішення проблеми водосховища необхідна міжобласна співпраця та підготовка міжобласної басейнової угоди. Сьогодні всім зрозуміло, що узгоджень різних дозвільних документів на рівні Енергодару та відповідних структур Запоріжжя недостатньо. На цій зустрічі ми в черговий раз повторили свою вимогу.- міжобласна басейнова угода – веління часу.
Голова Нижньодніпровської громадської басейнової ради ВЕР «Хортицький Форум» В.Сандул
|